09.04.2014

Doktor Tombak, niedobory i dobroczynny karoten.

Witam Kochani! Wiosną zwykle tak bywa, że stan naszego ducha graniczy wręcz z euforią, szczęściem absolutnym, natomiast ciało fizyczne jest w kiepskiej formie. Po zimie, nadszarpnięte wieloma niedoborami - naturalnych witamin, słońca, kolorów, ruchu, świeżego powietrza - jest słabe i podatne na infekcje. Z jednej strony "góry chcemy przenosić", a z drugiej popadamy w niemoc i apatię....Dopada nas zmęczenie wiosenne! Jak się go pozbyć? Oto moje sposoby.

Oczyszczanie organizmu - to rodzaj "wiosennych porządków" naszego środka. W książkach Michała Tombaka każdy znajdzie odpowiednią dla siebie kurację oczyszczającą.
Element świeżości - koniecznie wprowadźcie go do swojej diety. Nastał czas nowalijek, kuszą oczy pięknym wyglądem i świeżością, ale nie dajcie się zwieść, nowalijki gromadzą w sobie duże ilości szkodliwych substancji (azotany, ołów, rtęć) Polecam kiełki, najlepiej z własnej uprawy. Bogate źródło minerałów, witamin i co najważniejsze odkwaszają nasz organizm. Kiełki dodaję prawie do wszystkiego :-)
Karoten - nie wiem, jak to się dzieje, ale ma na mnie dobroczynny wpływ. Takie "słońce na talerzu" cieszy oczy, podnosi naszą odporność i sprawi, że w sezonie letnim opalimy się szybko i równomiernie.
Ruch - uwierzcie - jest bardzo ważny dla naszego samopoczucia. Dobre odżywianie w połączeniu z jakąkolwiek aktywnością fizyczną spowoduje, że zamiast zmęczenia poczujemy przypływ wiosennej energii.
Czego Wam serdecznie życzę :-)